CLAUDIA GRECU




Sunt câteva maxime care atârnă pe peretele din atelierul meu, iar acum la început de drum vreau să vi le împărtășesc și vouă, pentru a ști cum privesc eu moda:
”Îmbrăcămintea frumoasă este un semn de bucurie” - J. Joubert
”Veșmintele să fie potrivite cu vârsta, cu chipul, cu statura, cu firea și cu îndeletnicirile fiecăruia” - Clement Alexandrinul
”În ființa omenească trebuie ca totul să fie frumos: fața, veșmintele, sufletul și cugetul” - A. Cehov
”Voioșia și mulțumirea sufletească sunt tratamente de înfrumusețare foarte bune și responsabile faimoase de păstrarea aspectului tineresc” - C. Dickens
Așa că, în modă nu este vorba numai despre haine ci și despre descoperirea frumuseții interioare, a stilului propriu, iar acestea se vor reflecta și în alegerea hainelor și în felul în care le veți purta.